Stichting Wijkcentrum de Berk * Van harte welkom op onze Site! “DE BERK” is het wijkcentrum voor inwoners van de wijk Selwerd e.o., jong en oud. Er is een inloophuis waar onder het genot van een kopje koffie / thee of iets anders, gelegenheid is voor een praatje, een kaartje, creatief bezig zijn, een spelletje biljart en dergelijke. Er staat een computer in zaal de Beuk, waar u mee kunt internetten. Tijdens de openingsuren van het inloophuis kunt u al surfend informatie uit de hele wereld opzoeken op het World Wide Web (gratis!). Er vinden nagenoeg alle activiteiten plaats die worden georganiseerd door de W.O.S. (Werkgroep Ouderen Selwerd). Er is een ruim cursusaanbod. Informatie over cursussen en activiteiten is te verkrijgen in ons centrum, Berkenlaan 238, 9741 JV Groningen, tel. 050-5770601 En.... vergeet uw Stadjerspas niet!!!. Cursussen
Computer:
Een computer kan tegenwoordig op veel plaatsen worden gekocht. Maar vervolgens wilt u er ook wel graag mee leren werken. Wel dat kan! Ook al weet u er nog helemaal niets van. Enthousiaste begeleiders willen u graag op weg helpen in één van onderstaande cursussen. Beginners:
Kijkt u ook eens bij: Crs. PC BEGINNERS  U leert hoe u de computer moet bedienen; hoe het besturings- systeem werkt en wat u er allemaal mee kunt doen. Ook gaat u een brief schrijven (tekstverwerken, WordPad), plaatjes invoegen en tekenen (Paint). En u gaat tekst verbeteren, in kolommen zetten, een folder en een wenskaart maken (Word 2003, of Open Office). 12 lessen, kosten € 60,00 inclusief lesmateriaal. Digitale foto- / beeldbewerking: Kijkt u ook eens bij: Docent Kees vertelt:

Fotograferen en uw computer. Ontdek de eindeloze mogelijkheden van digitale beeldbewerking. Met een cursus die is afgestemd op ieders specifieke behoeften. Bent u een enthousiaste beginneling, dan is dit de cursus die u wellicht aanspreekt. De creatieve amateurfotograaf kan zijn hart ophalen met het leren omgaan met bewerkingssoftware. Ook is er de mogelijkheid om tijdens de lessen een digitale camera te gebruiken. Het leren van retoucheren en het verbeteren van foto’s en het werken met speciale effecten; ontwerpen van unieke kaarten, enz. door uitwisseling van unieke fotocreaties binnen de groep leert u steeds meer van digitale fotografie- en beeldbewerking. 9 lessen, kosten € 55,00 exclusief lesmateriaal.
En dan is er nog véél meer!: - Computercursus voor gevorderden, 
- De binnenkant van de computer 
- Muziek en de computer  etc
- Internet, email èn internet-bankieren & 
- Skype, gratis: (chatten)= babbelen, schrijven en zien, zelfs over zee overzee 
- U weet zelf een interessante cursus? (Kerst)kaarten maken. 
kosten zijn € 5,00 per bijeenkomst.
(Hand)boekbinden: Kijkt u ook eens bij: Hobbyclubs & Crs. (hand)boekbinden

In deze tijd van computers en internet boekbinden? Jazeker, want boeken zullen nooit verdwijnen. Stel u heeft een verfomfaaid boek, misschien wel een dierbaar erfstuk, en wilt dat weer netjes maken, dan kunt u dit leren van ervaringsdeskundigen. Donderdagmorgen van 09.30 – 11.30 uur. Voor beginners: 12 lessen voor € 40,00 + eenmalig € 7,50 materiaalkosten. Voor gevorderden: voor een heel seizoen € 60,00.
Tekenen & Schilderen: Kijkt u ook eens bij: SCHILDEREN, mooi! 
Een zeer ontspannen bezigheid, die u veel voldoening kan geven. Onder deskundige leiding leert u in een plezierige sfeer de fijne kneepjes en maakt u niet verwachte werkstukken. Dinsdagavond van 19.30-21.30 uur. 12 lessen, kosten € 60,00 exclusief materiaal.
Hout-snijwerk: Kijkt u ook eens bij: HOBBY-club Houtsnijwerk 
Kunt u ook met een scherp mes een aardappel schillen zoals uw moeder dat deed, een lange dunne schil produceren en dan over de rug op de grond gooien? En dan kijken wat voor een letter je er als kind van kon maken? De beginletter van een toekomstig vriendje of vriendinnetje.
Hobby-knutselclub dames: Kijkt u ook eens bij: HOBBY-club dames

Iedere donderdagmiddag vanaf 14.00 uur komt deze damesclub bijeen. De bedoeling is dat ieder die een hobby heeft, dit kan zijn: perganamo, schilderen, haken, breien, kaartjes maken, enz, ook anderen hiervoor interesseert en de kennis overdraagt.
Bloemsierkunst: Kijkt u ook eens bij: Bloemsierkunst 
Zij had allerlei takken en bloemen in de herfstkleuren meegenomen. In schalen werd eerst oasis vastgezet met mos en daarna opgevuld met herfsttakken. De bloemen werden in groepjes in de bladeren verwerkt en opgevuld met een felle kleur oranje, de z.g. "lampionnetjes". De cursus kost € 35,00 exclusief materiaal.
|